Úvod

KNIHOVNA MĚSTYSE MALŠICE

najdete nás i na facebooku,

nezapomeňte sledovat další nové knihy v on-line katalogu.

 

**********

Knihovna městyse Malšice pořádá další z cyklu 

                                   LiStOVáNí.cz

                           Než natáhnu brka (Antti Tuomainen)

                   

                                  

                            28.5.2024 od 20.00 hodin

                           Galerie Františka Peterky

 

Aby nedošlo k omylu, tohle není brutální kriminálka, ani kniha anekdot. Přesto vás čeká detektivní zápletka, pár mrtvol, konkurenční boj a plno úvah proč se všechno tak nějak semlelo. Jaakkovi je 37, když mu lékař oznámí, že nemá chřipku, ale umírá na otravu – a nemá už moc času. Když se z ordinace vrátí domů, přistihne svou ženu, jak si užívá s mladým, přitažlivým zaměstnancem jejich společné firmy. Firmy, kterou začíná ohrožovat nebezpečná konkurence. Jaakko se rozhodne vypátrat toho, kdo mu usiluje o život. Se smrtí za zády jde všechno rychleji a je potřeba užít si i využít každou minutu.

Účinkují - Alan Novotný a Markéta Lánská

                                                                                                                           Srdečně zveme.

 

************

OZNÁMENÍ Z KNIHOVNY

Knihovna městyse Malšice zavádí pro naše čtenáře tzv. donáškovou službu. Jedná se o to, že nabízíme našim dlouhodobě nemocným čtenářům a seniorům, kteří se nemohou dostavit do knihovny, že je po dohodě navštívíme a vyřídíme vrácení nebo donášku knih.

Tento čtenář nám zavolá do knihovny, oznámí nám číslo svého čtenářského průkazu a jméno. Zkontrolujeme všechny knihy, které má půjčené a které chce vrátit. V případě, že má zájem si půjčit další knihy, rádi vyhovíme. Nadiktuje nám, co bychom mu měli donést. Může si vybrat z on-line katalogu knihovny, který najde na webových stránkách knihovny, nebo nechá výběr na nás. To se často stává a nás to pochopitelně těší. Čtenáře navštívíme, vyzvedneme knihy a doneseme ty, které si vybral. Služba bude fungovat v otevírací době knihovny a pouze pro čtenáře bydlící  v Malšicích a našich přidružených obcích.

Tel.knihovna  381 277 410         

Dana Křížovská, vedoucí knihovny

Oz

           Od 1.2.2024 zvyšuje knihovna roční registrační poplatek

           pro čtenáře starší 15-ti let ze 40,-Kč na 50,-Kč /rok

 

***************

 

!!!  POZOR ZMĚNA  !!!

OD 1.9. 2022 změna otevírací doby knihovny

PO - ZAVŘENO

     ÚT  - 10.00 - 17.00 

    ST -  10.00 - 18.00

    ČT -  10.00 - 16.00

    PÁ - 10.00 - 14.00

                                                                                                                      Upozornění týkající se pořizování záznamů z akcí:

Rádi bychom vás upozornili, že ze všech našich akcí pořizujeme fotografický záznam. Účastí na akcích pořádaných knihovnou dáváte souhlas se zpracováním vašich osobních údajů.
                                                                                     

      ********************************

 

17.6.2022 se uskutečnilo v Galerii městyse Malšice

slavnostní pasování malšických prvňáčků na čtenáře.

Dne 17.6.2022 proběhlo v Galerii městyse Malšice slavnostní pasování malšických prvňáčků na čtenáře. Letos to byly dvě třídy I.A a I. B. 

Celkem 27 dětí. Přišlo se podívat i několik rodičů a prarodičů. Královna Knihomolka I., která přijela z Říše knih, děti přivítala a poté každé muselo prokázat,

 že již zná všechna písmenka a umí číst. Následně jednotlivě poklekávali před královnou a skládali slib.

Jako vzpomínku na tento slavnostní den dostaly děti od královny pasovací listinu, průkazku do malšické knihovny, knížku pro prvňáčka,

čtenářský deníček a balíček sladkostí. Děti si to užily a všem přítomným se pasování v galerii líbilo.  

 

           

**********

 

**************

KNIHOVNA MĚSTYSE MALŠICE

BYLA NOMINOVÁNA NA KNIHOVNU ROKU ČR 2021

ZA JIHOČESKÝ KRAJ

 

...A JAK TO DOPADLO?

Dne 14.10. 2021 jsem v Zrcadlovém sále pražského Klementina převzala  

        

           

z rukou ministra kultury pana Lubomíra Zaorálka ocenění za výbornou spolupráci

se základní a mateřskou školou a za rozsáhlou realizaci kulturních akcí v obci.

Více fotografií a video najdete na Facebooku knihovny.

 

***********

       

V pátek 6.8.2021 nás v knihovně navštívily děti z příměstského tábora ,,Polévka je grunt". Krátká, ale milá návštěva.

Děti se dozvěděly něco o Malšicích a my s kolegyní zase něco o jejich zajímavém programu jak se učí vařit.

************

 

           

V pondělí 28.6.2021 se v Galerii městyse Malšice  

uskutečnilo slavnostní pasování malšických prvňáčků na čtenáře naší knihovny.  V letošním roce to byly 2.třídy prvňáčků.

 Děti předvedly jak se naučily pěkně za první rok ve škole číst (a že to vůbec neměly lehké!), přednesly básničku

a za odměnu je královna Knihomolka I. pasovala na čtenáře malšické knihovny.

Děti dostaly Pasovací listinu, průkazku do knihovny, omalovánky a malou sladkost na cestu zpět do školy.

Na závěr se děti s královnou vyfotily. Děkujeme i rodičům, kteří se přišli podívat.

Fotografie z této akce najdete na - Událo se v knihovně

*************

Pro návštěvníky kulturních akcí v galerii platí dle vládního nařízení:

Mít zakryté dýchací cesty,

u sebe mít buď Certifikát o očkování, nebo doklad o prodělání nemoci Covid-19, či negativní test.

*************

 Letošní první akci pro veřejnost jsme zvolili Listování Lukáše Hejlíka.

Takovou malou perličkou je to, že právě Listování 21.9.2020 bylo tou poslední akcí kterou se podařilo uskutečnit, protože všechny ostatní, co jsme měli naplánované do konce roku byly díky vládním nařízením 23.9.2020 zrušeny. A tak jsme symbolicky letos s Listováním začali.  Jen jsme měli obavu z návštěvnosti. Byla sice menší než bývá u Listování zvykem, ale jsme rádi za každího návštěvníka. 

To, s čím přijeli Alan Novotný a Jirka Ressler bylo moc pěkné se spoustou nadsázky, které je Listování vlastní ????. Lidi také přišli a všichni se bavili.

Nebyl to klasický Švejk, jak ho znáte, ale bylo tam hodně satiry, dost se tam promítl jak Covid-19, tak i současná politická situace, trochu předvolební kampaň a samozřejmě naši "skvělí " politici. Nemělo to chybu, jak mi při odchodu řeklo pár návštěvníků. Tleskáme a moc děkujeme.

**************

Co se událo v knihovně během I. vlny koronaviru?

         Na letošní rok o prázdninách byla již dlouhodobě naplánovaná rekonstrukce knihovny. Šlo o výměnu nevyhovujícího osvětlení, elektroinstalace, nového topení a výmalby celé knihovny. Vzhledem k tomu, že od 13.3.2020 byla i naše knihovna z důvodu COVIDU-19 uzavřena, paní starostka Miloslava Šebková dokázala během několika dnů přesunout  tuto prázdninovou rekonstrukci a využila dobu, kdy byla knihovna uzavřena. A tak již během prvních dnů nastoupily firmy, které rekonstrukci prováděly. Začalo se bourat, sekat a prachu bylo tolik, že chvílemi nebylo v knihovně téměř vidět. Snižovaly se stropy pomocí kazetových sádrokartonových desek, do kterých byla namontována nová moderní kazetová světla. Protože vše musí odpovídat normám, tak se instalovaly i nové zásuvky, vypínače a akumulační kamna v celé knihovně, protože ta stará už z větší části nebyla funkční a nešlo je opravit. Nakonec se ještě v  oddělení pro dospělé vyměnilo špatné linoleum a celá knihovna se vymalovala. Pak následoval generální úklid celé knihovny a přilehlých prostor. Umýt okna, všechny regály, výpůjční pulty a očistit všechny knihy od prachu. Některé knihy jsme připravili na vyřazení a jiné se za pochodu nově přebalovaly.

          Bylo to celé neuvěřitelně rychlé a hodně náročné, ale vše jsme zvládli uklidit v termínu. Na základě vládního nařízení měly původně knihovny otevírat až 8.6.2020, tak se přesto staly „skokanem roku“, protože jsme otevřeli pro čtenáře již 27.4.2020 jako některé další knihovny v republice.

         Moc nás mrzelo, že jsme museli zrušit všechny připravované akce, které pro vás pořádáme a které byly již dlouho dopředu naplánovány. Se všemi aktéry jsem ale domluvena, že vymyslíme termíny nové. Takže nepřijdete o astrofotografa Petra Horálka, záchrannou stanici PENTHEA, cestovatele Petra Nazarova a Listování Lukáše Hejlíka. Ale určitě až počátkem příštího roku, protože II. pololetí až do konce letošního roku máme akcemi již zcela zaplněno.

        Samozřejmě, že jsme všem čtenářům promíjeli upomínky a prodlužovali výpůjčky o dobu, kdy byla knihovna uzavřena. A nyní již nakupujeme nové knižní tituly, které opět najdete každý týden na webu naší knihovny v on-line katalogu.

Jak se celá rekonstrukce zdařila? Zveme vás, přijďte se podívat.

                                    Za knihovnu Dana Křížovská

 

***********

Slavnostní pasování malšických prvňáčků na čtenáře

17.6.2019 se v Galerii městyse Malšice uskutečnilo slavnostní pasování prvňáčků malšické ZŠ na čtenáře. V letošním školním roce 2018/2019 máme dvě třídy prvňáčků. První skupina přišla v 9.30 a za přítomnosti rodičů, ale i několika prarodičů proběhl samotný akt pasování. Královna Knihomolka I. měla pro ně připraveny Pasovací dekrety, knížku pro prvňáčky s věnováním (bohužel, letos naposled) a malou sladkost. Děti předvedly krátké hudební pásmo za doprovodu kytary paní učitelky Hany Dolejší. Poté děti četly. Všechny musely prokázat krátkým úryvkem z knihy, že znají už všechna písmenka a že opravdu umí číst. Následně jedno po druhém přicházely ke královně, u které složily slavnostní slib. Tentýž slavnostní rituál proběhl asi o hodinku později s druhou skupinou prvňáčků. Jejich třídní učitelka Šárka Peterková s nimi taktéž připravila hezké hudební pásmo a doprovodila je k tomu na klávesy.

Všem přítomným patří velké poděkování. Jak dětem, tak jejich kantorkám, ale i rodičům, kteří je přišli podpořit, neboť některé děti měly velkou trému protože netušily, co je v galerii čeká. A my se v knihovně už těšíme na naše nové malé čtenáře, na které tady čeká spousta krásných knížek.

       foto 1   foto 2

 **********

Noc pro děti v knihovně

18.5 - 19.5.2019 se uskutečnila další noc pro děti v knihovně. Jako tradičně každým rokem to byly děti ze třetí třídy naší ZŠ.  Ale protože v letošním roce máme 2 třetí třídy, dětí bylo v knihovně jako smetí. Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří se na úspěšné noci v knihovně letos podíleli. Díky moc za všechno.

Tak jsem si po roce opět pálila prsty. Letos to bylo 23 těchto pamětních listů. Každé dítě dostalo jmenovitě svůj.

pamětní list

Ale pěkně od začátku…

Sraz byl v 17.00 hodin. Po příchodu do knihovny si děti rozebraly matrace a domlouvaly se mezi sebou, kdo bude vedle koho spát. Písemný souhlas s focením dětí jsem od rodičů měla také.  Program zahájila bojová hra po Malšicích za dozoru učitelek, paní Lenky Kubrové  a Heleny Trojáčkové.  Po té jsme šli na místní hřiště proti knihovně, kde se opět děti pohybově vyřádily. Počasí se na víkend konečně umoudřilo a tak jsme mohli strávit odpoledne venku. Pak přijel na hřiště pan Křížovský z Obory, který přivezl dětem několik holubů ze svého velkého chovu a vyprávěl o tom, co vše takový chov potřebuje a trpělivě odpovídal na jejich zvídavé otázky. Mezitím se už v krbu rozhořel oheň a děti si s chutí opekly špekáčky. Vždyť po sportovním odpoledni jim značně vyhládlo. Následně se děti přesunuly z hřiště do knihovny, kde netrpělivě očekávaly večerní program, který byl pro ně připraven. Jako první dorazil do knihovny pohádkový dědeček, který neúnavně provázel děti svým vyprávěním celý večer až do nočních hodin. Další pohádkovou postavou byl Jiřík, který celý večer bloudil pohádkami a hledal živou vodu. Pohádky se pořádně zamotaly a tak je děti pomáhaly rozmotat a Jiříkovi napovídaly, kde živou vodu hledat. Během tohoto hledání nečekaně vtrhly do knihovny dvě čarodějnice s perníkovou chaloupkou na vozíku. No, z perníkové chaloupky toho moc nezbylo. Tu děti stačily bleskovou rychlostí oloupat a spořádat. Také si vyzkoušely, jak se na lopatě sedí. Další, kdo pomáhal  hledat živou vodu byl vodník. A jak jsem již zmínila, pohádky byly pořádně zamotané a tak se tam připletl i myšák Mickey. Jako poslední, kdo se pokusil hledat živou vodu pomocí kouzelných lektvarů byla  lesní víla. Ty nejodvážnější děti si různými pokusy zkoušely, zda se jim podaří živou vodu najít. Děti byly z těchto pokusů nadšené. Voda ve sklenicích se úžasnými kouzly měnila jednu chvíli na žlutou, červenou, zelenou, modrou a zase růžovou, ale stále to nebylo ono. I Jiřík pomáhal kouzlit s lektvary a tomu se to nakonec podařilo za velkého nadšení a potlesku dětí. Maminky mohu ubezpečit, že děti hladem a žízní v žádném případě netrpěly. Díky Vám, měly celý večer, ale i noc plnou dobrot. Jak sladkých, slaných, ale i ovoce. Vše přišlo dětem k chuti. Všem maminkám, co dětem přinesly dobroty, samozřejmě děkujeme. A jak to v pohádkách bývá, o půlnoci se zjevila Bílá paní. Byla tak éterická, že se mi jí nepodařilo vyfotit. Jak se objevila, tak také zmizela. Dětem po ní zbylo jen pohlazení na dobrou noc a klidně spaly celou noc až do rána, jen občas někdo breptal ze spaní. Vždyť to bylo za ten den zážitků!  Po ranní hygieně čekal na děti opět bohatě prostřený stůl. Přišel k chuti navíc i chléb s máslem, šunkou, rajčetem a teplý čaj. Po snídani si děti pomalu sbalily věci a čekaly na rodiče. Na cestu dostaly od knihovny na památku Pamětní list a něco málo sladkostí.

 Poděkování : Vedení obce Malšice, Základní škole v Malšicích, Lence Kubrové, Kristýně Kubrové,  Heleně Trojáčkové, Jiřímu Trojáčkovi, Petru Michalcovi,  Blance Palečkové, Veronice Rafajové,  Anežce Dolejší a Janu Křížovskému.

Fotografie najdete na Facebooku knihovny Malšice a zde na stránkách ve fotogalerii

************

 

Zveřejněna Zpráva o činnosti knihovny v roce 2018

příjemné počteníčko...

************

Máme za sebou revizi knihovního fondu, která proběhla za přítomnosti čtyř pracovnic regionálního a dopadla dobře.

Děkujeme za pomoc a spolupráci.

**********

Malá nepatrná ukázka toho, co se nám povedlo.

Více najdete v 

Událo se v knihovně...

Slavnostní pasování malšických prvňáčků na čtenáře

V pondělí 18.6.2018 od 10.00 hodin se konalo v malšické galerii slavnostní pasování malšických prvňáčků na čtenáře. Opět po roce zavítala do knihovny královna Knihomolka I., aby se chopila meče a pasovala přítomné prvňáčky na čtenáře. Letos jich bylo 24. Ale ještě dříve, než děti složily slavnostní slib musely dokázat, že již umí číst, protože bez toho by to nebylo možné. A nejen to, děti měly připravené s paní učitelkou i krátké recitační pásmo, které potěšilo všechny rodiče, ale i prarodiče, kteří přišli podpořit svojí přítomností své ratolesti. A protože opravdu všechny děti ze slabikáře kus přečetly, mohlo dojít k samotnému aktu pasování, složení slibu a tím i přijetí do Cechu čtenářského. Jako upomínku na tento slavnostní den děti obdržely od královny pasovací dekret, knížku pro prvňáčka, omálovánky a malinkou sladkost. Na závěr se všechny děti s královnou na památku fotografovaly.

foto

**********

NOC V KNIHOVNÉ PRO DOSPĚLÉ

V pátek 16.3.2018 se konala  Noc v knihovně pro dospělé. Koncert kapely z Českých Budějovic Black Bottom byl opravdu moc pěkný.

 V galerii zazněla spousta hudebních žánrů. Všichni přítomní se mnou budou souhlasit, že se celý večer skvěle bavili.

Úžasná byla fashion show, dobová módní přehlídka, která sklidila zasloužený potlesk. Mnozí si tím připomněli filmy pro pamětníky a noblesní módu nejen krásných šatů, ale i klobouků a rukaviček, která se v té době nosila. 

A tak se chvílemi soutěžilo, hrálo, zpívalo a tančilo dlouho do noci.  Dokonce došlo i o půlnoci na vernisáž výstavy keramiky, která bude k vidění v knihovně do 30.dubna 2018. 

Akce se vydařila, a tak bych touto cestou moc ráda poděkovala nejen všem přítomným, ale i vedení městyse Malšice za podporu celé akce a všem těm, kteří svou pomocí celou akci podpořili a přispěli tak k jejímu zdaru.

 foto 1  foto 2  foto 3   

Více najdete ve fotogalerii  

**********

OD 1.10.2017

vycházíme vstříc našim čtenářům 

prodloužili jsme otevírací dobu knihovny v dopoledním čase každou středu.

STŘEDA - OTEVŘENO  od 10.00 hodin - 18.00 hodin

 

 Každý týden pro vás nakupujeme nové knihy.

Sledujte náš on-line katalog, aby vám žádná neunikla. Nezapomeňte, že knihy si můžete i zarezervovat.

Jak v knihovně, tak i z domova přes on-line katalog.

 

***********

Setkání v Malšicích

Dne 2.10.2017 se uskutečnilo v malšické knihovně setkání pracovníků neprofesionálních knihovnen z okresu Tábor spolu s pracovnicemi regionálního oddělení Měk Tábor, pod které metodicky spadá i naše knihovna. Těchto neprofesionálních knihoven je v okrese Tábor 87 a fungují jen díky nadšeným dobrovolníkům, ve většině případů jde o důchodce. Ti jen jeden den v týdnu několik hodin půjčují svým čtenářům v obci knihy. V některých obcích tito dobrovolníci chodí do zaměstnání a večer  se ještě s nadšením věnují třeba jen dvě, tři hodiny v týdnu půjčování knih. Knihy jim dvakrát ročně připravují a rozváží pracovnice regionálního oddělení táborské knihovny a jsou to tzv. výměnné soubory. Pro tyto dobrovolné nadšence táborské regionální oddělení knihovny pořádá jednou za rok přátelské setkání na půdě některé profesionální knihovny. A letos přišla řada na malšickou knihovnu. Snažili jsme se pro ně připravit zajímavý program. Dopoledne jsme navštívili rodinný Pivovar Obora, kde jeho majitel ing. Martin Novák nás provedl pivovarem s výkladem a ochutnávkou výborného piva. Všem pivo moc chutnalo a většina si ještě nakoupila malou zásobu domů. Majitelům jsme poděkovali za čas, který nám věnovali a předali jim kytičku a knihu.  Příjemným zpestřením pro všechny přítomné byla návštěva naší okrasné zahrady v Oboře, kterou jsme s manželem vybudovali. Zde přítomné knihovnice, ale i muži nezakrývali nadšení a údiv nad vybudovanou zahradou a nešetřili slovy chvály mých keramických výrobků a loutek v knihovně.   Díky moc, pochvala za těžkou, ale krásnou práci vždy potěší a manželovi ráda vyřídím. Program pokračoval návštěvou malšické knihovny, kde se jim líbila nejen knihovna, ale i prostor galerie. Zde bylo pro účatníky bylo připraveno malé pohoštění. V přátelském duchu následně pokračovala debata nejen o připravovaných akcích v naší knihovně, ale také o všem možném. Počasí nám přálo a podle slov účastníků bylo setkání v Malšicích velmi milé, srdečné a všichni odjížděli spokojeni. Poděkování také patří paní starostce za finanční podporu této akce.

Dana Křížovská

 

************

  Slavnostní pasování malšických prvňáčků na čtenáře

   se uskutečnilo 19.6. a 20.6. 2017

v Galerii městyse Malšice 

        foto 1  foto 2

                                                                 1Třída 1.A  Třída 1.B

 

Článek o tom jak to probíhalo, najdete v "Událo se v knihovně 2017" a fotky samozřejmě ve fotogalerii.

 

*************

 

!!! Výsledky literární soutěže !!!

oznamuje výsledky literární soutěže nazvané

„ Pro mě tři nejdůležitější věci na světě“.

Ze všech prací, které se nám sešly v knihovně jsme vybrali dvě a to proto, že se nám obě líbily stejně a navíc jedna práce byla od žáka 3.třídy prvního stupně ZŠ Vítka Štengla a jedna od žačky  6.třídy druhého stupně Terezy Brodinové. Věřte nám, že výběr opravdu nebyl lehký. Všechny práce byly moc pěkné a někteří autoři si dali tu práci a doplnili svá díla ilustracemi.

V každém případě se snaha cení. Proto všem ostatním účastníkům děkujeme za odevzdané práce a možná, že příště zvítězí právě oni.  Vítězům oznamujeme, že pro ně máme připraveny v knihovně krásné knížky.

 G R A T U L U J E M E !

***********

 

Máme za sebou krásnou noc strávenou s dětmi ze 3.třídy naší ZŠ v knihovně,

která se konala v sobotu 27.5. na neděli 28.5.2017

Článek najdete v sekci Událo se v knihovně 2017 a fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Letos přišli spát do knihovny pouze samí chlapci.

Všem účastníkům moc děkujeme!!!

foto

***********

 

Jako novinku pro toto jaro jsme pro Vás připravili v knihovně půjčování deskových her pro děti. 

Podmínky pro půjčování těchto her jsou stejné jako u knih.

Seznam a více informací o všech hrách naleznete v on-line katalogu knihovny pod názvem HRA

************

Porada regionálních knihoven v Malšicích dne 12.12.2016

Bechyně; Chotoviny; Chýnov; Jistebnice; Malšice; Mladá Vožice; Nadějkov; Opařany; Planá nad Lužnicí-knihovna;

Sezimovo Ústí I.; Sezimovo Ústí II.; Soběslav; Tučapy; Veselí nad Lužnicí

obr.1      obr.2     obr.3

Dne 12.12. 2016 se v knihovně konala porada zástupců profesionálních knihoven okresu Tábor. Té se zúčastnila i ředitelka  táborské knihovny paní Eva Měřínská, která ve svém příspěvku informovala o novém portálu www.knihovny.cz. Společně jsme rozebrali tabulky s přehledem některých ukazatelů profi knihoven a přípravu na roční statistické výkazy. Od vedoucí regionálního oddělení paní Jindry Jiráskové jsme mimo jiných informací také dostali doporučení na  Dobrý fond pro dobrou knihovnu – Standard pro doplňování a aktualizaci knihovního fondu. Poté se přešlo na společnou neformální diskuzi s vánočním pohoštěním, kde se knihovnice pochlubily svými aktivitami v knihovnách a hovořilo se i o plánech na příští rok.

Doufám, že se všem v příjemném prostředí malšické galerie líbilo a možná, někdy příště opět nashledanou. 

Za knihovnu Dana Křížovská

************

Vždy se těšíme na návštěvu malšických předškoláků. Čeká na ně spousta krásných obrázkových příběhů a vzhledem k tomu, že tyto děti chodí do knihovny pravidelně, snažíme se  probudit v nich zájem o čtení a knihy samotné. S dětmi si povídáme o tom, jak se mají chovat ke knihám, jak se chovat v knihovně a pomáháme jim s výběrem knih.

 

obrázek

 

 

 

A tady nás najdete. V Malšicích na náměstí č.p. 58,

nad Galerií městyse Malšice, 9 km od Tábora jihozápadně, směr Bechyně.

 

foto - budova knihovny

Celé první patro budovy patří knihovně.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 Máme ve fondu více jak 13000 svazků beletrie i naučné literatury pro děti i dospělé čtenáře.

 

O jakou literaturu je v naší knihovně největší zájem?

U dětských čtenářů jsou to Příběhy skřítka Medovníčka, Malá baletka Ella, Deník malého poseroutky, Deník mimoňky, Babička Drsňačka, Sundej mi měsíc, (Ne)obyčejný kluk, knížky o princeznách, zvířátkách a o dinousaurech. 

 

U dospělých jsou to hlavně severské knimi od J. Nesba, ale i české detektivky, české historické romány, kde prvenství patří Vlastimilu Vondruškovi, který byl u nás na besedě,dále fantasy romány G. Martina, příběhy tématicky zaměřené na týrané a ponižované ženy v souvislosti s náboženstvím ve světě, historické milostné romány, knížky od V. Javořické, D. Steelové, B. Smallové ale i  erotické romány.

 

Kompletní nový seznam periodik, které si můžete půjčovat v knihovně od ledna 2015

(dle abecedy)

D-test;  Desing HomeDům a zahrada; Instinkt; Gurmet;  Chatař + Chalupář; Instinkt; Květy;  Kreativ; Meduňka; Moje psychologie; Pěkné bydlení;  Receptář;  Reflex;  Regenerace;  Rozmarýna;  Rytmus;  Story;  Táborsko;  Téma; Tina;  Vlasta;  Zahrádkář;  Zdraví; . 

 

Webové stránky knihovny zpracovala:  Dana Křížovská

 

KALENDÁŘ KULTURNÍCH AKCÍ V MALŠICÍCH

<