4.102017 od 18.00hod. Beseda s paní Věrou Sosnarovou

Beseda s Paní Věrou Sosnarovou "PŘEŽILA JSEM PEKLO"

Pro všechny přítomné nezapomenutelné setkání!!!

Paní Věra Sosnarová ve svých 86 letech neskutečně vyprávý svůj životní příběh plný bolesti a smutku. Doslova živým vyprávěním vtáhla posluchače do děje. Vypráví nesmírně poutavě a emotivně. Při vzpomínkách na prožité útrapy chvílemi vtipkuje, podruhé pláče a těžko hledá slova. V očích posluchačů se lesknou slzy a občas se ozve bolestné povzdechnutí či komentář, že to snad není možné.... Ano. Paní Věra prožila od svých 14-ti let se svou mladší sestrou Naďou, bezdůvodné věznění v gulazích na Sibiři více jak 18 let! Vrátila se ve svých 34 letech. Ani tady však neměly po návratu šťastné období. Přišlo období ústrků, opovrhování  a vyyužívání.  Při odjezdu ze Sovětského svazu i při příjezdu do vlasti musela podepsat úplnou mlčenlivost o svém osudu a z obavy o opětovném zavlečení na Sibiř dlouho mlčenlivost neporušila. O této její minulosti se nikdy nedozvěděl její manžel a dlouho ji neznali ani její synové. Veřejně o své minulosti promluvila teprve po Sametové revoluci. O jejich zážitcích byla sepsána a v roce 2008 vydána kniha Krvavé jahody, kterou přivezl sebou nakladatel p. Brauner a paní Sosnarová ji všem zájemcům po besedě podepsala. Tuto knihu máme ve fondu naší knihovny.

4.102017 od 18.00hod. Beseda s paní Věrou Sosnarovou  4.102017 od 18.00hod. Beseda s paní Věrou Sosnarovou  4.102017 od 18.00hod. Beseda s paní Věrou Sosnarovou  4.102017 od 18.00hod. Beseda s paní Věrou Sosnarovou  4.102017 od 18.00hod. Beseda s paní Věrou Sosnarovou  4.102017 od 18.00hod. Beseda s paní Věrou Sosnarovou

Po skončení besedy jsem se paní Věry zeptala, jak je možné, že všechny ty hrůzy přežila? Tady je její odpověď. Přežila díky víře v Boha, kdy se se sestrou každý den modlily a prosily Pána Boha, aby se mohly vrátit domů a pak dětství, které prožila v bídě, chodila často po žebrotě a tvrdě musela pracovat u sedláka, aby spolu se sestrou a matkou přežily.

************